Psychiatra

Prof. dr hab. med.  Zbigniew Lew-Starowicz -  wybitny specjalista  w zakresie psychiatrii i psychoterapii. Autor i współautor licznych prac z zakresu psychiatrii i seksuologii,  a także książek popularnonaukowych.  Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Wojskowej w Łodzi oraz Filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykładowca na  wydziałach psychologicznych wielu uczelni. Konsultant krajowy w zakresie seksuologii.  Prezes Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej. Zajął się działalnością jako biegły sądowy oraz praktyką w ramach Centrum Seksuologii Medycznej, Psychiatrii i Psychoterapii, którego został dyrektorem. Autor prawie pięćdziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych, w tym kilku podręczników akademickich.